Klubové aktivity

Darujte nám 2 % z dane

Priatelia aj tento rok nám môžete pomôcť darovaním 2 % zo zaplatenej dane z roku 2021. Zamestnanci tak môžu urobiť prostredníctvom formulára Vyhlásenie o poukázaní podielu zaplatenej dane z príjmov fyzickej osoby a  podnikatelia musia do daňového priznania uviezť naše identifikačné údaje :

Rok zdaňovacieho obdobia: 2021

Názov OZ: Klub športového potápania Hippocampus Martin

IČO (Píše sa z prava): 000035652926

IBAN pre 2 %: SK48 8330 0000 0021 0172 7523

Termíny sú: zamestnanci do 30.4 a podnikatelia do 31.3.

Tlačivá nájdete nižšie:

pdf icon100px.orig     Manuál k vypísaniu tlačív na poukázanie 
pdf icon100px.orig       Prázdne tlačivo vyhlásenia s možnosťou vypísania
pdf icon100px.orig       Vzor tlačiva o vykonanie dobrovoľnickej činnosti

 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Potápačská škola

Otvorenie nových kurzov  ! 

Letná sezóna začína. To je priestor pre všetkých, ktorý sa chcú prihlásiť na kurz potápania tu.

hippo uni 100px
Potápanie pre verejnosť 

Príďte si vyskúšať potápanie aj vy na náš verejný bazén. V tieto hodiny sa potápa. Nedeľa od 10:00-12:00.

januar ico 150px
Junior Diver

Potápačmi sa môžu stať i deti od 8 rokov. Ak je ich snom okúsiť pocit potápača, prihláste ich na kurz Junior Diver.

 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Informácie z diania klubu

darujte dane
Pozor nedeľný bazén  ! 

Priatelia klubový bazén máme otvorený i pre verjnosť za poplatok a to v nedeľu 10:00-12:00 na plavárni Sunny Martin. 

mato
Klubový deň 

Každú stredu sa stretávame v klubovni V SIME o 16:00. Tešíme sa na stretnutie.

 

Fotogaleria
Členské na rok 2023

Členské: 72 € / 6 €

Do 18 rokov: 18 € / 1,5 €

Študentské: 36 € / 3 €

Seniorské: 36 € / 3 €

Text: Meno člena a rok

IBAN:SK48 8330 0000 0021 0172 7523

 

 
 
 
 

   200927 Plutva 9  My ,potápky, sa držíme hesla, „športom k zdraviu“. Práve preto sme nechceli prerušiť tradíciu Martinskej plutvy i v tomto pandemickom roku 2020. A nielen tradíciu. Štafeta v plutvovom plávaní je pre nás v Klube športového potápania Hippocampus Martin hlavne i oslavou a pripomienkou nášho už zosnulého člena Svaťa Bumbalu. Svaťa bol vždy naším mentorom a svedomím. Uctiť si jeho pamiatku tak, ako by si prial, je pre nás česť. Občas sa nám podarí i vyhrať :) .

Martinská plutva začína

     Martinská plutva začala po vzore súťaže priateľov z Bratislavy potápačského klubu Aronnax pod názvom Apnea Cup. Na tejto súťaži sme sa pravidelne ešte so Svaťom zúčastňovali, ba raz sme ju i vyhrali a raz sme boli druhí. Chceli sme takúto tradíciu budovať i v Martine a tak sme ju zorganizovali na plavárni Sunny Martin za pomoci prevádzkovateľa plavárne a spoločne s Veselým Vodným Svetom, ktorý učí plávať malé deti. Takto vznikla „Martinská plutva“, ekvivalent Apnea Cupu z Bratislavy. V kalendári vykukol na nás dátum 1. marca 2014. V tento rok sme hneď v decembri zorganizovali dupľu, druhý krát Martinskú plutvu. V roku 2015 bolo pokračovanie.

Memoriál Svaťa Bumbalu

     6. novembra 2016 sme prišli o priateľa. Svaťo nás navždy opustil i so svojou dcérou pri tom, čo robil najradšej. Opustil nás pri potápaní v Červenom mori. Všetci sme boli smutní, lebo to bolo náhle. Jedine, čo sme mohli robiť, bolo spomínať. Čakala nás súťaž a práve tu vznikol nápad, prečo nevenovať tento pretek Svaťovi, v ktorom nám šiel príkladom. 17. decembra 2016 sa plával „0. ročník Memoriálu Svaťa Bumbalu“

Športom proti pandémii

     Najlepšou prevenciou proti chorobám je mať silnú imunitu. Tu mi nedá spomenúť tiež Svaťa, ktorý zaviedol v klube otužovanie a tým budoval u seba i u nás imunitu. Na budovanie imunity sa podieľa nemálo i šport. Najhoršie je hodiť flintu do žita. Cesta k 3. ročníku Martinskej plutvy – Memoriálu Svaťa Bumbalu bola komplikovaná. Pandemické opatrenia totiž obmedzujú športové podujatia, ktoré napomáhajú budovaniu imunity u športovcov. Na našej plavárni sme podľa nariadenia hygieny mohli byť maximálne 30 plavci, keďže plaváreň mala kapacitu 60 ľudí. Ale to nás nezastavilo a vypísali sme pozvánky. Tu to bol boj. Do poslednej chvíle sme si mysleli, že budeme súťažiť samy so sebou. No našťastie nás v tom nenechali Turčianski Raci, tradičný tím na súťaži, ba tento rok nás i porazili. Na súťaži sa zúčastnilo celkom 20 plavcov v dvoch tímoch a 3 pomocní rozhodcovia a jeden hlavný rozhodca. Ďalej si súťaž vyžiadala operátora digitálnej výsledkovej tabule a fotografa. Miesto ostalo i na dvoch povzbudzovačov. Každý tým mal svojho :). Súťažilo sa s plutvami nie dlhšími ako 70 cm v bazéne dlhom 25 m celkom 60 minút. Za každý tím bojovalo 10 plavcov. Všetci mali pľúca v poriadku, keďže sa zaplávalo až o 325 m viac ako v predošlom roku na tím. Tento rok víťazný tím zaplával až 5700 m, Hippocampus „iba“ 5525 m. Respiračné ochorenia by nám to nedovolili, čo je dôkaz a potvrdenie pravidla, „športom ku zdraviu“. Každý plavec v priemere preplával bazén 22 krát za hodinu, čím preplával 550 m na nádych popod vodu. To je dôkazom nášho pevného zdravia ako fyzického tak i mentálneho. Zdravotníkov sme mali až z Považskej Bystrice. V prípade ťažkostí by nás určite zachránili priatelia z Rescue Považie. Okrem toho, že nás strážili, pomáhali nám i v tíme plavcov. Po súťaži nám ostal okrem radosti z prekonania samých seba i dobrý pocit, že sme to tento rok nevzdali a zabojovali nielen proti súperom ale i proti pandémii. Už teraz sa tešíme na 4. ročník, kedy sa dúfam vráti k nám putovný pohár, o ktorý nás tento rok právom vo férovom boji obrali Turčiansky Raci.

Marcel Spiššák
29.9.2020

Zúčastnené tímy:

Víťaz : Turčianský Raci : www.turcianskyraci.sk 

Druhý tím: Hippocampus : www.hippocampus.sk

Zabezpečenie zdravia: Rescue Považie

Zabezpečenie digitálnej časomiery: Adseco

Zabezpečenie plavárne: Sunny Martin - Mestská krytá plaváreň v Martine

 

Dokumenty k súťaži: 

 

Fotogaléria z akcie:

Autor Peter Čičman

 

 

 

 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Lokas Port lokasport.sk