Prihláška do klubu

Štatistiky

Používatelia
45
Články
179
Čítanosť článkov
315797

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Tohtoročná akcia prebiehala od 17.4.2019 - 23.4.2019

Veľkonočný ponor v Šile 2019 - 17.4.-22.4.2019

02 molo

Ahojte priatelia. Na veľkú noc Vás pozývame na veľkonočný ponor v Chorvátsku. Okrem potápania plánujeme ľahkú turistiku po náhorných plošinách na ostrove a po dohode možnú návštevu Plitvických jazier

 line 3 color

      181005 11 13 32Ciste vody LPN9072 29 Potápanie vo vysokohorskom prostredí je snom skoro každého potápača. My si tento sen chceme splniť každý rok. No nie je to jednoduché. Jednou z možností je zúčastniť sa na každoročnej akcii Čisté vody. Tu sa potápa na Tatranských plesách a okrem zážitkov z potápania v týchto krásnych lokalitách má potápač aj dobrý pocit z pomoci tatranskej prírode, pretože sa zbierajú odpadky z plies a ich okolia. Tento rok sme si z 5 lokalít vybrali Velické pleso, kde mohlo ísť maximálne 7 potápačov. Na výber boli ešte možnosti ako Štrbské pleso, Nové Štrbské pleso, Popradské pleso a Lom Poprad-Kvetnica.

       Ako každý rok aj tento nás poprosili Priekopskí Hasiči o pomoc pri úprave Košútskeho jazierka v lokalite Hrádok. Toto miesto je na skok od sídliska Košúty a je tu vytvorená oáza oddychu naozaj pre každého. Pri malom jazierku sú postavené lavičky z prírodných materiálov a neďaleko jazierka Vás upokojí žblnkot potôčika, z ktorého je jazierko napájané vodou.
       Takúto scenériu môžu zažiť návštevníci aj vďaka obetavým ľuďom. Tí každoročne prídu a toto miesto pre relax dajú opätovne do poriadku. Tentokrát vyšlo na nás pod vedením pána Dušana Kubičku z mesta zbaviť jazierko invazívnych druhov rastlín, ktoré ho prerástli.

 

          Odkedy sme sa zamilovali aj do spôsobu života na plachetnici, ubehol už nejaký rok. Tento rok sa nám to ale podarilo konečne skĺbiť aj s potápaním, ako sa na jachte patrí. Naša dovolenka začína samozrejme plánovaním trás a hlavne hľadaním posádky. Ako i minulý rok sme hľadali do poslednej chvíle a podľa toho som aj na poslednú chvíľu objednal loď. Tentokrát sme sa dali dokopy šiesti námorníci. Loď nám zapožičala chartrová spoločnosť z Rakúska Adria Yacht Charter s menom Suno. Bola to loď značky Sun Oddyssey Jeanneau 43 vyrobená v roku 2002. Loď mala pomocný manévrovací motor vpredu a rolovacie plachty. Suno mala dĺžku 13 m a ponor 2 m. K dispozícii sme mali 400 litrov pitnej vody v dvoch nádržiach a 200 l nafty. Podarilo sa ju pre nás nájsť Janke zo Slovenskej spoločnosti boataround.com presne podľa našich predstáv. Za to im aj tento rok ďakujeme.

        Dostať sa na vodu nám trochu predlžovali rôzne aktivity našej posádky. Takže sme do prístavu prišli o deň neskôr. Nalodenie bolo rýchle pretože personál charterovej spoločnosti bol profesionálny a priateľský. Prekvapilo ma hlavne, že celý kontrolný proces bol o tom, že tu máte dokumenty a napíšte či je všetko ok. Prajeme Vám príjemnú plavbu. Dvaja sme preberali loď a štyroch námorníkov sme zatiaľ poslali na nákup potravín. Ako vysvitlo , bolo ich asi moc, keďže na druhý deň sme boli hladní. :) 


Lokas Port lokasport.sk