Klubové aktivity

Priatelia v pondelok sa o svoje vedomosti z potápania príde podeliť inštruktor potápania v systéme SSI z Chorvátska Ivo Benič. Budeme v Sime od 17:00 hodiny. Kto sa chce prísť niečo nové dozvedieť ? Ivo hovorí aj slovenským jazykom.
Klubový bazén

Bazénový tréning bude každý piatok o 19:00 na mestskej plavárni Sunny Martin

hippo uni 100px
Bowlingový turnaj 

11.1. vo Štvrtok o 20:00 bude na severe v bowlingovej hale tradičný turnaj. Tešíme sa na Vás

Najbližšie akcie 

16.6. o 19:00 - Nočný ponor LM

O 19:00 odchádzame zo simu na nočák na Liptovskú Maru ku kostolíku. 

hippo uni 100px
17.6 - Plaváreň 

Tradičná plaváreň od 12:00-14:00.

januar ico 150px
10.3. Martinská plutva

Hodinová štafeta v Apnea na Martinskej plavárni Sunny Martin na počesť Svaťa Bumbalu.

Informácie z diania klubu

darujte dane
2 % z dane pre klub

Priatelia aj tento rok nám môžete pomôcť darovaním 2 %. Potrebné tlačivá nájdete tu v sekcii 2 %

mato
Priebežné výsledky Bowl.

1. Ika so 117 bodmi

2. MatejK. so 100 bodmi

3. Anežka s 97 bodmi

Viac info na...

Fotogaleria
Členské na rok 2018

Členské dospelý: 50 €

Členské deti,štud.: 25 €

Text: Meno člena

ÚČET:0351889403/0900

Aktuálne v lome Rieka 

Viditeľnosť:  3 m do hĺbky 5 m
Teplota vzduchu: -1 °C
Teplota vody: 1.3 °C
Hrúbka ľadu: 0 cm, bez ľadu 
Počasie: Zamračené
Dátum: 21.1. 2018

 

170304 jazero

Najbližšia akcia o

Martinská plutva 2018 28.3.2018 22:00 Dní Plutva

Predpoveď počasia

Prihláška do klubu

Z naších archívov

Štatistiky

Používatelia
23
Články
150
Čítanosť článkov
178168

Hippocampus Twitter

Koncom minulého roka sme sa dozvedeli o súťaži nazvanej APNEACUP. Súťaž organizuje ARONNAX z Bratislavy. Hodili sme pri našich tréningoch zopár slov o tom, že by sme sa mohli budúci rok na takýchto aktivitách zúčastniť. Najskôr sme si to však chceli na neostro vyskúšať a tak sme začali. Prvý krát to vyzeralo, že máme bazén asi moc dlhý, pretože nie a nie ho na nádych preplávať. Po pár obrátkach sa našťastie bazén trochu skrátil. Ale stále bol dosť dlhý. V tom sa ozval Vašo zo Žiliny, že by potrebovali spoluplavcov. Navštívil som ho v Žiline a vysvetlil som mu náš problém, že máme bazén, ktorý má niekedy väčšiu dĺžku.

S Vašom sme sa dohodli, že to príde k nám skontrolovať a prinesie i nejaké lepšie plutvy, ktoré by plávali za nás. Po príchode zistil, že bazén je v poriadku. Tak ostali len plutvy. Po ich výmene za nové sa bazén zrazu zmenšil. Začali sme aktívne trénovať. Keď nás bolo menej, plávali sme hodinku spoločne s 2 minútovými prestávkami, keď nás bolo desať, plávali sme hodinu na plný výkon. Dokonca sme šli i vedecky na to. Filmovali sme pod vodou i nad vodou a potom sme analyzovali, kde sa máme zlepšiť. Skúšali sme si pridávať závažia či  nebudeme lepší plavci. Postupne sa náš tím rozrastal.

Deň "D"

Z nášho klubu sme išli deviati. Sedem plavcov a dve nežné fotografky a asistentky. Zo Žilinského AQUA-PRO sa pridali traja plavci. Išli sme troma autami. Odchádzali sme okolo druhej poobede. Na mieste sme mali byť o 17-tej hodine, aby sme dostali inštrukcie k závodu. Po ceste sme sa zastavili ešte na obed. Cesta ubiehala rýchlo. Na miesto sme prišli s 20 minútovým predstihom. Akurát na to, aby sme si vybrali našu miestnosť. Naši Žilinský kolegovia prišli presne na čas. Akurát začínal brífing. Vedúceho tímu Vaša sme naň urýchlene vyslali. Po krátkom 10 minútovom brífing nám prišiel vysvetliť, čo sa dozvedel. Vybral štartovné, vysvetlil nám, ako máme vyhrať a prezliekli sme sa do plavok. Potom nasledovala 15 minútová rozplavba, kde sme sa zoznamovali s bazénom. Zdal sa nám krátky a miestami veľmi plytký. O 18.20 bol závod odpískaný. My sme boli rozdelený na rýchlych a pomalších plavcov. Štartovalo sa z hlbokej trojmetrovej vody. My sme dostali dráhu číslo 2. Začali sme plávať. Každých 10 minút sa hlásil odpočet uplavanej vzdialenosti. S nami súťažili tri profi tímy, my a ďalšie dva amatérske tímy. My sme sa držali z tejto šestice na piatom mieste. Ba dokonca sme sa pri jednom odpočte delili s hasičmi o tretie a štvrté miesto.

Naše krásne asistentky na nás dávali pozor. Nosili nám vypadnuté plutvy a všetko zaznamenávali na fotoaparát. No nakoniec sme skončili s výsledkom 5250 m preplávaných za hodinu v prvej rozplavbe piaty. Vyšli sme z bazénu, urobili sme si poplavebnú spoločnú fotku a išli sme sa prezliecť. Nasledovali ešte ďalšie rozplavby. Veď prišlo 200 účastníkov. Následne sme išli na spoločnú večeru do neďalekej reštaurácie, kde sme si porozprávali naše zážitky. Po večeri sme sa vrátili do našej miestnosti a vyslali Vaša zistiť stav výsledkov, pretože závod ešte prebiehal. Vašo prišiel  s výsledkom, že zatiaľ sme v celkovom hodnotení asi šiesty.

Už sme boli unavení na čakanie, tak sme sa dohodli, že ideme domov. Rozlúčili sme sa a s dobrým pocitom sme šli domov. Na budúci rok sa budeme snažiť dostať na vyššie umiestnenia. 

Fotogaléria.


 

Prihlásenie pre členov

Po prihlásení budete mať prístup ku skriptám, prezentáciam a materiálom určených iba pre registrovaných členov klubu.

Video týždňa zo sveta

Lokalita: Vrak Teti, ostrov Vis, HR

Útok Úhora

Súradnice: 

Viac na stranypotapecske.cz

Lokas Port lokasport.sk