Klubové aktivity

Darujte nám 2 % z dane

Priatelia aj tento rok nám môžete pomôcť darovaním 2 % zo zaplatenej dane z roku 2021. Zamestnanci tak môžu urobiť prostredníctvom formulára Vyhlásenie o poukázaní podielu zaplatenej dane z príjmov fyzickej osoby a  podnikatelia musia do daňového priznania uviezť naše identifikačné údaje :

Rok zdaňovacieho obdobia: 2021

Názov OZ: Klub športového potápania Hippocampus Martin

IČO (Píše sa z prava): 000035652926

IBAN pre 2 %: SK48 8330 0000 0021 0172 7523

Termíny sú: zamestnanci do 30.4 a podnikatelia do 31.3.

Tlačivá nájdete nižšie:

pdf icon100px.orig     Manuál k vypísaniu tlačív na poukázanie 
pdf icon100px.orig       Prázdne tlačivo vyhlásenia s možnosťou vypísania
pdf icon100px.orig       Vzor tlačiva o vykonanie dobrovoľnickej činnosti

 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Najbližšie akcie 

Pozor nedeľný bazén  ! 

Priatelia klubový bazén máme opätovne otvorený a to v nedeľu medzi 10:00-12:00 na plavárni Sunny Martin. 

hippo uni 100px
Klubový deň 

Každú stredu sa stretávame v klubovni V SIME o 16:00. Tešíme sa na stretnutie.

januar ico 150px
Martinská plutva 2020

V nedeľu 27.9. Vás pozývame na štafetu v plutvovom plávaní. Viac info ...

 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Informácie z diania klubu

darujte dane
2 % z dane pre klub

Priatelia aj tento rok nám môžete pomôcť darovaním 2 %. Potrebné tlačivá nájdete tu v sekcii 2 %

mato
Otvorenie nových kurzov

Priatelia, kto má záujem zvýšiť si kvalifikáciu potápača neváhajte a napíšte nám na email, facebook alebo vyplňte prihlášku do kurzu.

 

Fotogaleria
Členské na rok 2022

Členské: 72 € / 6 €

Do 18 rokov: 18 € / 1,5 €

Študentské: 36 € / 3 €

Seniorské: 36 € / 3 €

Text: Meno člena a rok

IBAN:SK48 8330 0000 0021 0172 7523

 

 
 
 
 

Čas odchodu sa blíži. Ale ste si istí, že ste nič nezabudli? Chýbajúce dokumenty a na dovolenku môžete čiastočne alebo úplne zabudnúť. Pre 100%-ný úspech Vám v tomto článku pripomenieme nepostrádateľné. 

Zbrklý, špecialisti čo balia batožinu na poslednú chvíľu alebo nováčikovia v zahraničných pobytoch pri mori, tipy uvedené nižšie sú určené pre Vás. No nielen pre potápačov môžu byť určené tieto rady. Aj skúsený dobrodruh alebo kráľovná organizácie môže spáchať veľkú chybu. Začnime teda skúmaním toho, čo absolútne musíte mať! 

 

 

Papiere, prosím

 Od vzostupu elektronických lístkov už asi neni nepriateľa číslo jedna, ako zabudnutý doklad totožnosti alebo už nie platný. V závislosti od miesta určenia, možno bude stačiť občiansky preukaz alebo v druhom prípade bude potrebný cestovný pas. Ak si nie ste istí, zvoľte radšej cestovanie s pasom, ušetríte sa viet ako: "Ale pane, naša krajina ešte nie je súčasťou EÚ! Ukážete mi svoj ​​pas." Taktiež sa uistite o dátume ukončenia platnosti. Nebuďte naivní, ak si myslite, že  Vás môžu pustiť v deň vypršania platnosti. Všeobecne platí, že cestovný pas musí byť platný šesť mesiacov po dátume návratu. Pokiaľ ide o ostatné dokumenty, potrebné pre pobyt, doporučujem preštudovať aj stránku MZV SR (pozri odkaz nižšie).

Pre dobrý ponor sa treba dobre pripraviť
 Zdokumentovať informácie o zamýšľaných potápačských miestach určenia je určite len výhodou. Niektorí namietajú, že ich tam nič nemôže prekvapiť, ale to bolo predtým, než si uvedomia, že ich kombinácia 3 mm neoprén s krátkym rukávom, bol trochu unáhlený zaver, voda v zime v Červenom mori má 19 °C... "Knowledge is power", ako hovoria angličania. Takže naučiť sa pár vecí o tom, kde budeme mávať plutvami je vždy dobré, aj keď len pre prípad zbalenia vhodných veci. Okrem teploty vody a vzduchu v závislosti na ročnom období, je nutné zistiť si niečo aj o ekologickej stránke lokality. Aké možné stretnutia Vás čakajú? Aké druhy rýb sú nebezpečné? Aká je história toho slávneho vraku a aj akú lokalitu navštíviť ako prvú? Zdrojov pre získanie týchto informácií je mnoho: kúpiť sprievodcu, opakované prečítanie časopisov o potápaní alebo surfovanie na stránkach potápačského fóra je ideálne.

Plán cesty
 Predtým, než začnete rezervovať dovolenku, mali by ste sa čo to informovať o cieľovej krajine. Zvážte hygienické podmienky v mieste pobytu alebo či potrebujete víza pred odchodom (pozri odkaz nižšie). Voľba bola vykonaná? Pred zafixovaním termínu pobytu, si ešte preverte miestne poveternostné podmienky. Je doba cyklónov alebo monzúnových dažďov? Zmeňte termín! Pozrite sa na platnosť svojho pasu. Počítajte asi päť týždňov pre vydanie nového dokladu. Viem píšem viac, ale vyhnete sa tak veľkému stresu.
Mesiac do odchodu: Ak je nutná vakcína alebo preventívne vyšetrenie (horúčky, malária,...). Za predpokladu, ak je to možné, očkovanie vykonajte niekoľko týždňov pred odchodom, zabránite vedľajším účinkom (horúčka, únava...) počas obdobia dovolenky. Starostlivejší ľudia môžu navštíviť aj ORL oddelenie, miniete sa nežiadúcim obštrukciám. Maz, omývaný opakovane v teplej morskej vode sa rad zhlukuje v ušiach... V neposlednej rade nezabudnite obnoviť vaše lekárske potvrdenie pre potápačov.
Týždeň pred odchodom:  Vykonajte audit citlivých materiálov: batérie vo svietidle, potápačský počítač, nabíjačky (pre počítač, telefón, MP3 prehrávač, fotoaparát)... V prípade problémov budete mať čas všetko napraviť. Pre fotografov, navrhujem zdvojené príslušenstvo: SD karta, USB kľúč, kábel pre prenos, O-krúžok k puzdru, blesk, atď.
Zostávajú tri dni: Vytiahnite všetky tašky a batožinu do kabíny lietadla. Myslite na malú zámku pre uzavretie a vypíšte štítky s vaším menom a adresou. Zbaľte všetko čo beriete: odevy, potápačské vybavenie plus ďalšie veci a využite príležitosť zistiť čo to všetko váži. V závislosti od prepravcu, je povolené 20 alebo 30 kg. Pripravte si lekárničku (pozri odkaz nizšie), nehovoriac o konkrétnych liekoch, ak mate alergiu alebo precitlivenosť na cestovanie. Nezabúdajte aj na ochranu proti slnku.
Máte ešte dva dni: Vo vrecku na zips, uložte pas, letenky, preukaz o potápačskej kvalifikácii a aj špeciálne osvedčenia (Nitrox,...), denník ponorov, poistenie, lekárske potvrdenie, karty do bankomatu a peniaze. Pridajte zoznam užitočných kontaktov, ako sú adresy/súradnice hotelu, požičovne áut, veľvyslanectva/konzulátu a banky v prípade straty alebo odcudzenia dokladov či bankomatovej karty.
Už iba deň: Zamknite kufre. Zo sebou (v kabíne): dokumenty a krehké veci (fotoaparát, slnečné okuliare...). Pamätajte si, všetky zakázané predmety nech sú v batožinovom priestore (pozri odkaz nižšie).
Deň D: Zdvojte budík. Naposledy všeobecne skontrolujte “checklist”. Odchádzajte na stanicu alebo letisko s hodinovou rezervou (zápcha, tankovanie...).
Prvý deň dovolenky: Zabudnite na svoju prácu a iné starosti z domu. Usmievajte sa a užívajte si.
 
 
Lokas Port lokasport.sk