Klubové aktivity

Martinská plutva 2019 - Memoriál Sväťa Bumbalu 

Aj tento rok sme súťažili v Martine na pamiatku nášho priateľa Väťa Bumbalu. Po hodine sa podarilo Hippocampu putovný pohár dostať späť do klubu s krásnym výsledkom 5200 m. Ako druhý skončil tesne tím Turčiansky Raci so vzdialenosťou 5175 m. Na krásnom 3 mieste sa umiestnili vodnopólisti s 5125 m a na 4 mieste uzavvára štafetu Veselý vodný svet so 4900 m naplavanými. 

zip100px   Kompletná fotogaléria so 294 fotkami (65.7 MB)
 plutva 2019

 

 
 
 
 
 
 

Najbližšie akcie 

Klubový bazén

Priatelia klubový bazén máme zas tradične v nedeľu od 10:00-12:00 na plavárni Sunny Martin.

hippo uni 100px
Potápanie 

Navrhnite potápačskú akciu ...

januar ico 150px
Dotazník spokojnosti členov

Nájdite si čas a vyplňte dotazník spokojnosti kliknutím na obrázok.

 

 

Informácie z diania klubu

darujte dane
2 % z dane pre klub

Priatelia aj tento rok nám môžete pomôcť darovaním 2 %. Potrebné tlačivá nájdete tu v sekcii 2 %

mato
Otvorenie nových kurzov

Priatelia, kto má záujem zvýšiť si kvalifikáciu potápača neváhajte a napíšte nám na email, facebook alebo vyplňte prihlášku do kurzu.

 

Fotogaleria
Členské na rok 2020

Členské: 72 € / 6 €

Do 18 rokov: 18 € / 1,5 €

Študentské: 36 € / 3 €

Seniorské: 36 € / 3 €

Text: Meno člena a rok

ÚČET:0351889403/0900

 

 
 
 

       Ako každý rok aj tento nás poprosili Priekopskí Hasiči o pomoc pri úprave Košútskeho jazierka v lokalite Hrádok. Toto miesto je na skok od sídliska Košúty a je tu vytvorená oáza oddychu naozaj pre každého. Pri malom jazierku sú postavené lavičky z prírodných materiálov a neďaleko jazierka Vás upokojí žblnkot potôčika, z ktorého je jazierko napájané vodou.
       Takúto scenériu môžu zažiť návštevníci aj vďaka obetavým ľuďom. Tí každoročne prídu a toto miesto pre relax dajú opätovne do poriadku. Tentokrát vyšlo na nás pod vedením pána Dušana Kubičku z mesta zbaviť jazierko invazívnych druhov rastlín, ktoré ho prerástli.


        Dali sme dokopy tím potápačov a o 15:30 sme sa vybrali záhradníčiť. Ešte predtým som priniesol čln z našej základne v lome Rieka-Kraľovany, v Sime sme spoločne s Martinom a Peťom naložili do nášho auta veci. Po príchode na jazierko bola úloha hneď jasná. Spôsob jej vykonania tiež. Prezliekli sme sa do sucháčov a šup do vody. Na brehu nás strážil náš štvornohý strážnik Coudy a náš vedúci inštruktor Peter Poláček. Vrhli sme sa do práce a ako pomôcku sme mali rukavice a náš čln. Trávu sme vyťahovali s korienkom. Snáď sa tak rýchlo zas nerozrastie po jazierku na budúcu sezónu. Trávu sme spočiatku dopravovali na člne k brehu, kde ju suchozemský tím vyťahoval na kopu. Neskôr sme z trávy vytvorili veľké plávajúce ostrovčeky, ktoré sme dotlačili k brehu. Tam si už náš suchozemský tím s ňou poradil. Vo vode sme strávili dobré 4 hodiny. Poniektorí, ktorí mali trilaminátové sucháče, aj dostatočne premrzli.
        Po vyčistení jazierka nás na brehu čakala kávička, vynikajúce pohostenie tvorené bagetkami a koláčmi. Očistili sme naše náradie a nás samotných , urobili pamätnú spoločnú fotografiu a ponáhľali sa domov. Zaskočila nás vybitá batéria na našom aute. Už má predsa len dosť rokov. Vďaka Martinovi sme sa však nakoniec predsa len domov všetci dostali. Ešte raz veľká vďaka patrí celému tímu a špeciálne od nás Martinom , ktorí sem merali cestu zo Žiliny a z Turčianskych Teplíc. Ďalej Peťom a Coudymu, ktorý nám tiež pomáhal vyťahovaním stebiel trávy.

S pozdravom
Marcel Spiššák

Fotogaléria z produkcie Hippocampu:

 

Fotogaléria z produkcie Dušana Kubičku:

 

Lokas Port lokasport.sk