Klubové aktivity

Priatelia v pondelok sa o svoje vedomosti z potápania príde podeliť inštruktor potápania v systéme SSI z Chorvátska Ivo Benič. Budeme v Sime od 17:00 hodiny. Kto sa chce prísť niečo nové dozvedieť ? Ivo hovorí aj slovenským jazykom.
Klubový bazén

Bazénový tréning bude každý piatok o 19:00 na mestskej plavárni Sunny Martin

hippo uni 100px
Bowlingový turnaj 

11.1. vo Štvrtok o 20:00 bude na severe v bowlingovej hale tradičný turnaj. Tešíme sa na Vás

Najbližšie akcie 

16.6. o 19:00 - Nočný ponor LM

O 19:00 odchádzame zo simu na nočák na Liptovskú Maru ku kostolíku. 

hippo uni 100px
17.6 - Plaváreň 

Tradičná plaváreň od 12:00-14:00.

januar ico 150px
10.3. Martinská plutva

Hodinová štafeta v Apnea na Martinskej plavárni Sunny Martin na počesť Svaťa Bumbalu.

Informácie z diania klubu

darujte dane
2 % z dane pre klub

Priatelia aj tento rok nám môžete pomôcť darovaním 2 %. Potrebné tlačivá nájdete tu v sekcii 2 %

mato
Priebežné výsledky Bowl.

1. Ika so 117 bodmi

2. MatejK. so 100 bodmi

3. Anežka s 97 bodmi

Viac info na...

Fotogaleria
Členské na rok 2018

Členské dospelý: 50 €

Členské deti,štud.: 25 €

Text: Meno člena

ÚČET:0351889403/0900

Aktuálne v lome Rieka 

Viditeľnosť:  3 m do hĺbky 5 m
Teplota vzduchu: -1 °C
Teplota vody: 1.3 °C
Hrúbka ľadu: 0 cm, bez ľadu 
Počasie: Zamračené
Dátum: 21.1. 2018

 

170304 jazero

Najbližšia akcia o

Martinská plutva 2018 28.3.2018 22:00 Dní Plutva

Predpoveď počasia

Prihláška do klubu

Z naších archívov

Štatistiky

Používatelia
25
Články
155
Čítanosť článkov
192620

Hippocampus Twitter

 

02 molo

Ahojte priatelia. Pozývame Vás na potápačský výlet v Chorvátsku. Okrem potápania môžete zažiť ľahkú turistiku po náhorných plošinách na ostrove a po dohode možnú návštevu Plitvických jazier.

 line 3 color

Ubytovanie a poloha

 

Potápačská základňa Neptun sa nachádza na ostrove Krk v malom mestečku Šilo naproti cez more k mestu Crikvenica, do ktorej je to cez more 4 km. Potápačská základňa má ideálnu polohu na potápanie. V jej blízkosti sa nachádza množstvo zaujímavých potápačských lokalít. Na potápačskej základni je možnosť ubytovania v krásnych 4 **** apartmánoch s výhľadom na more z každej strany. Apartmány sú 2 izbové s veľkou kuchyňou a veľkou spojenou terasou. Kuchyňa je plne vybavená pre varenie, ak by mal niekto záujem. V izbách sú po 2 postele. V kuchyni jedna rozkladacia dvojposteľ. Počet ubytovaných tak môže byť na apartmán 4 až 6 osôb, prípadne ešte na prístelke. Na základni sa nachádza aj jeden podkrovný apartmán pre2 až 4 osoby. Celkovo sú 3 2 izbové apartmány a 1 podkrovný apartmán. Maximálna ubytovacia kapacita základne je tak 22 osôb. V prípade záujmu väčších kapacít Vám radi na základni poskytnú možnosť ubytovania aj v blízkosti základne v rovnako vybavených apartmánoch. Samotnú základňu obklopuje z 3 strán more. Z najbližšej má základňa vlastné mólo s plážou. Z ostatných 2 je prístup k moru a plážam. V blízkosti sa nachádza maják.

      V priestoroch je aj možnosť stravovania v reštaurácii a posedenia v príjemnom bare. V blízkosti sa nachádza rybárska reštaurácia. Personál základne je veľmi milý a príjemný. Ochotne vždy poradí. Na spodnej terase sa nachádza veľký gril. Majiteľ dokáže zabezpečiť v prípade záujmu jeho spustenie. Grilovať môžete prasiatko alebo iné mäsko podľa Vášho výberu. Grilovať môžete sami alebo stravu pripravý personál základne.

   

 silo

 

Potápanie na Šile

 

Potápačská základňa na Šile je plne vybavená kompletnou potápačskou technikou. Základňa má  k dispozícii dva vlastné potápačské člny. Prví má kapacitu 14 potápačov. Je rýchly na presuny a otvorený. Druhý je krytý s kapacitou 24 potápačov. Na základni je možnosť si požičať potápačskú výstroj v prípade, že ste si nedoviezli vlastnú. Základňa má 2 veľké kompresory. Fúka vzduch aj zmes Nitroxu. Samozrejmosťou sú Divemajstri.

 

Lokality na potápanie

 

Housereef

 

Priamo pred základňou je takzvaný Housereef. Je to ideálnym začiatkom každého ponoru. Skladá sa z niekoľkých stupňov od 3 metrov až po 25 m hĺbky. Na každom stupni je množstvo potápačských atrakcií a morského života. 

 

 

Útes pri majáku

 

Na skok od základne loďou, približne 1 minútu sa nachádza krásny útes. Tiahne sa okolo majáka. Ponor sa začína v hĺbke 5 m a pokračuje do maximálnej hĺbky 25 m. Vrcholom ponoru je malá jaskyňa, v ktorej je možné objaviť rôzne morské živočíchy. Na útese je rôzny život a veľké množstvo rýb.

 

Potápanie na vraku Peltastys

 

Tak ako blýzko je to k majáku, je na blýzku i asi hlavná atrakcia potápanie na Šile. Približne 2 minúty od základne leží v hĺbke 28 m Peltastys. Je to 67 m dlhá nákladná loď. Loď leží v rovine. Sťažeň je v hĺbke 5 m, na ktorom začína ponor. Ďalej sa pokračuje po sťažni ku kapitánskemu mostíku, ktorý je priechodný a leží v hĺbke približne 14 m pod hladinou. Loď má niekoľko úrovní. Niektoré sú pre skúsenejších otvorené. Dominantou je otvorený nákladný priestor, ktorý je možné celý preplávať. Paluba je v hĺbke 20 m. V lodi a okolo nej žije množstvo živočíchov a tisíce rýb. O zážitok má každý potápač postarané. Navyše je loď prispôsobená pre bezpečné potápanie. Je vhodná i pre začiatočníkov.

 

 

Krátke video z potápania na vraku Peltastys:

 

 

Potápanie na Krku

 

V ďaka člnom je v okolí množstvo ďalších potápačských lokalít. útesov po jaskyne. Všade Vás sprevádzajú skúsený Divemajsteri s plným servisom. Svoje potápačské veci si máte možnosť nechať v svojich chránených klietkach. Klietky si môžete zamknúť svojim zámkom alebo to necháte na personál základne. 

 

Potápanie s Hippocampom

V prípade Vášho záujmu Vám vieme zabezpečiť sprievod na potápačskom výlete. Máme vlastných inštruktorov, dajvmajstrov i potápačské výstroje. Na lokalitu pravidelne chodíme a dobre ju poznáme. Neváhajte nás preto kontaktovať.

 

 

 Cena za ubytovanie:

Nocí Miesto Hippocampus člen Nečlen
1 osoba/noc Šilo 25 € 30 €
1 osoba/noc Karlobag 25 € 30 €
Možnosť množstevnej zľavy.

Cena za atrakcie:

Nocí Miesto Hippocampus člen Nečlen
1 potápač/ponor z brehu Šilo 20€ 30 €
1 nepotápač/max 5 m Šilo 30 € 50 €
1 potápač/ponor z lode Šilo 25 € 35 €

V prípade záujmu nás neváhajte kontaktovať na t.č: 0940 580 450 alebo mailom na Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebuješ mať nainštalovaný JavaScript..

Kontakty priamo na základňu sú: www.neptun-silo.com a email: Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebuješ mať nainštalovaný JavaScript..

Verzia pre tlač. 

 

Prihlásenie pre členov

Po prihlásení budete mať prístup ku skriptám, prezentáciam a materiálom určených iba pre registrovaných členov klubu.

Video týždňa zo sveta

Lokalita: Vrak Teti, ostrov Vis, HR

Útok Úhora

Súradnice: 

Viac na stranypotapecske.cz

Lokas Port lokasport.sk